Духовне Поуке

Започео admin, Мар 2021 13:01:28

« претходна тема - следећа тема »

admin

Никада никог не осуђивати


admin


admin

Ми смо силни духом када је благодат са нама али, када је изгубимо - видимо своју немоћ. Тада видимо да без Бога не можемо чак ни помислити нешто добро.


Старац Силуан

admin

" Ради потпуног освећења човека, тело слуге Господњег треба да се сједини са Телом Христовим, и то се догађа у Светој Тајни Причешћа. Истинско Тело Христово и истинска Крв Христова које примамо постају део великог Тела Христовог. "

Свети Јован Шангајски

admin

" Молитва је највећа сила која мења човекову судбину.
На овој земљи не постоји сила која утиче на човеков живот више од молитве. "

Старац Илија Ноздрин

admin

Бесмртни Боже мој, погледај милостиво на једну догоревајућу свећу. И очисти пламен њен. Јер само чист пламен диже се к лицу Твоме, и улази у око Твоје, којим гледаш сав свет.

Свети Владика Николај Велимировић


admin

" Да би човек отишао у слатки рај, треба да искуси много горчине овде, да има у руци "пасош" од искушења. "

Старац Пајсије Светогорац

admin

Још мало, мало и пут ће се мој кончити. Још мало, мало придржи ме, Победниче смрти, на стрменом путу к Теби. Јер што се више к Теби пењем, све више ме људи затежу наниже, у свој бездан.
Што је бездан пунији то је дебља и њихова нада, да ће Тебе савладати. Заиста, што је пунији бездан Ти си даље од бездана.
Како су глупе слуге дрвета познања! Своју моћ не мере Тобом но својим бројем. Закон правде не освештавају Твојим именом но својим бројем. Пут већине за њих је пут истине и правде. Дрво познања постало је дрво злочина, и глупости, и леденог мрака.
Ваистину, зналци овога света знају све осим да су слуге Сатане. Кад сване последњи дан, Сатана ће се зарадовати броју своје жетве. Све штуро класје! Но по глупости својој и Сатана рачуна са бројем а не са пуноћом. Један Твој клас вредиће за сву жетву Сатанину. Јер Ти на пуноћу хлеба животног рачунаш, Победниче смрти, а не на број.
Узалуд говорим безбожним: упутите се Дрвету Живота и знаћете више него што желите знати. Од дрвета познања Сатана вам прави скалу за подземни свет.
Ругају ми се безбожни: ти хоћеш кроз Дрво Живота да нас обратиш твоме Богу, кога ми не видимо.
Заиста, нећете Га никада ни видети. Светлост, што засењује очи и серафимима, сагореће ваше зенице за навек.
Од свега што расте у гнилини земљиној најређи су они што у Бога верују. О језеро и планине, помозите ми да се веселим, што и ја путујем са овим најређим, најнечујнијим, најпрезренијим.
Још мало, мало, браћо, и пут ће се наш кончити.
Још мало, мало придржи нас, Победниче смрти.

☦ Свети Владика Николај Велимировић

admin

,,Дивна је врлина скромности, и сладак је њен украс. Она се види не само у нашим делима већ и у речима. Скромност је пратиља чистоте."
У овом свету су разапете многе мреже које нам лове душу. Само се заваравамо ако мислимо да нам оне не могу наудити. Као што је написано у Причама: ,,Хоће ли ко ходати по живом угљевљу а ноге да не ожеже?"

Свети Амвросије Милански

admin

" Никад није касно за покајање, док год човек човек
живи у овом свету. "

Свети Тихон Задонски

admin

"Ћутање Исусово најдуже је поглавље Његовог живота на земљи.
Тридесет пуних година испунио је Он ћутањем."

Свети Владика Николај

admin

" У мом животу прво место заузима молитва.
Не плашим се пакла, нити мислим на рај. Само иштем од Бога да се смилује  на  сав свет, па и на мене... "

Старац Порфирије

admin

И у браку и у манастиру, свуда је борба.

Кад људи ступе у брак они мисле да ће све бити добро, али не буде све тако, јер живот је борба. Исто тако је и у манастирима. Пођеш у манастир и мислиш тамо је све мирно и тихо, али вараш се: и тамо је борба.

Отац Тадеј

admin

Мала знања добијају се учењем,
велика знања добијају се вером и поштењем.

Свети владика Николај

admin

🌷Источниче Живоносни, Маријо славна
ми смо Тобом сви поносни, Маријо славна.

🌷Тебе славе ангели,
и ми грешни на земљи,
Света Мајко, Бога Христа,
Дјево Пречиста.

🌷Богодана, Богозвана, Маријо славна,
заштита си поуздана, Маријо славна.

🌷Тебе славе ангели,
и ми грешни на земљи,
Света Мајко, Бога Христа,
Дјево Пречиста.

🌷Помоћ Твоју не ускрати, Маријо славна,
лицем Твојим Ти нас прати,Маријо славна.

🌷Тебе славе ангели,
и ми грешни на земљи,
Света Мајко, Бога Христа,
Дјево Пречиста.

🌷Ти притеци у невољи, Маријо Славна
Не дај злу да нам одоли, Маријо Славна

🌷Тебе славе ангели,
и ми грешни на земљи,
Света Мајко, Бога Христа,
Дјево Пречиста.

🌷Слава Теби, Богомати, Маријо славна,
јер си пуна благодати, Маријо славна.

🌷Тебе славе ангели,
и ми грешни на земљи,
Света Мајко, Бога Христа,
Дјево Пречиста.

admin