Духовне Поуке

Започео admin, Мар 2021 13:01:28

« претходна тема - следећа тема »

admin

Jedan dobar razgovor je srebro, no cutanje je cisto zlato!

admin

"А ти, устајући на молитву, замисли да је Христос дошао на земљу. Суд је завршен. Господ већ одлази са онима које је изабрао. А ти си остао. Замисли како вичеш за Њим... Зато се моли"!

Старац Јефрем Катунакијски

admin

Већи је онај који види своје грехе, него онај који види Анђеле.
Пајсије❤️

admin

Ослушни и знаћеш. Нико сем тебе не зна колико волиш и колико си вољен, а многи ће мислити да то знају боље од тебе. Не допуштај. Не објашњавај ни ближњима зашто волиш некога, зашто волиш Бога, зашто верујеш. Ти који траже објашњење, значи да воле с разлогом, односно да не воле срцем. Ти воли срцем и нећеш погрешити никада. Љубав се не објашњава, љубав се живи...

Богородичин венац

admin

Моли се и радуј се.
Бог ће све уредити. 💖💖💖

Старац Пајсије

admin

"Као што мушкарац мора бити јак тако и жена мора бити слаба. Модерни гуруи ништавила убјеђују жену да треба да буде јака а мушкарца трују слабостима.Снага жене је у њеној слабости.Жена се најбоље осјећа у својој рањивости , она пати конструктивно за разлику од мушкарца чија је патња крајње деструктивна.Жена која не може да прихвати своју слабост не може и није женствена.
Тражити од жене да буде јака значи тражити од ње да буде мушко.Повлађивати мушкарчевој слабости значи саглашавати се с унижавањем његове мужевности. Јака жена је нервозна , незадовољна и веома суревњива...као мачка коју упрегнете да вуче.
Јаке жене морају у себи да потиру своју женственост, своју природу.Оне руже Божанско назначење и проклињу себе грозном казном да не буду оно што јесу и да буду оно што никад не могу бити.
Зато драге жене кад чујете да вам неко говори да морате бити јаке , само га погледајте и кажете :"Не , ја сам жена. Ја имам право бити слаба. Моја снага је у мом човјеку , моја срећа је у његовој снази."
С.М."Од Господа Дар"

admin

БОГ ДОЛАЗИ ЖЕНАМА                                                                 
Да ли сте икада примјетили да у Светом Писму мушкарци увијек иду високо на гору у потрази за заједништвом са Господом?
Али у истом Писму готово никада не чујемо о томе да жене иду у планине и сви знамо зашто, зар не?
Јер су жене превише заузете животом;
не могу оставити дјецу
кухињу,
кућу,
огњиште,
башту,
и хиљаду других одговорности ради испињања на гору!
Прије неки дан, разговарајући са пријатељем, пожалила сам се да сам модерна жена, осјећам да немам ни минут ,,мира" од свих ових обавеза, немам ни једно тихо мјесто гдје бих се могла повући и обратити Богу.

Њен одговор ме је запањио:
,,Стога Бог долази женама.
Мушкарци се морају попети на планину да би тамо упознали Бога, али Бог долази женама тамо гдје су оне ".
Ове ријечи су у мени одзвањале недељама, приморавајући ме да проучавам Свето писмо како бих се увјерила да је истина оно што сам чула.
Бог заправо долази женама тамо
гдје су оне,
у њихов свакодневни живот,
у њихов свакодневни рад.
Упознаје их код извора
где узимају воду за своје породице,
у својим домовима,
у кухињи,
у башти.
Он им долази
када сједе поред болесника,
кад рађају дјецу,
брину о старим људима,
када припремају вољене за сахрану.
Чак и у празном гробу, Марија је била први свједок Васкрсења Христовог, била је тамо, једноставно зато што је радила уобичајени женски посао – припремајући тијело Христово за сахрану.
И у овим наизглед свакодневним и уобичајеним пословима, ове жене из Светог Писма нашле су се лицем у лице са божанством.
Стога, ако и ви попут мене једног дана почнете да оплакујете чињеницу да немате времена да га проведете на гори са Богом, као што бисте жељеле, упамтите, Бог силази и открива се женама. Зна гдје смо и како нам није лако.
Он нас гледа, а ако отворимо срце и очи, онда Га можемо примјетити чак и на најобичнијим мјестима и у најједноставнијим стварима.
Он је жив.

admin

Оче, говори се да долазе тешка времена. Шта можемо чинити?
- Зар ви не чујете шта каже пророк Давид у 32. псалму? Господ разбија намере народа, осујећује њихова смишљања и осујећује намере владара. А намера Господња остаје довека,мисли Његовога срца,од поколења до поколења. Не узнемирујте се и не бојте се јер неће бити како они хоће. Ехе, шта све желе они да учине Ви се не бојте! Молите се и осењујте се Светим Крстом с вером, и побећи ће сви ђаволи!

Свети старац Клеопа

admin

Обратите пажњу: често налазимо време да бисмо служили коме год хоћемо, само не својим најближима. Познате су ми искрене православне жене које су хитале у болнице, недељне школе, на црквена имања, а за то време ситуација је у властитој кући била блиска краху, пропасти, кризи; њима најближи људи - њихови укућани - осећали су се одбаченима, незбринутима и невољенима. Доиста, како је човеку лако да се сроза на руб стварности, спасавајући цео свет; да нашкоди својој души, својој деци, свом дому. Али каква нам је корист од тога?

Игуман Евменије

admin

Олуја ће да се појача још мало, да избаци на обалу сво ђубре, све непотребно, а затим ће ситуација да се разбистри. И једни ће добити чисту награду а други ће да плате дугове.

Свети старац Пајсије Светогорац

admin

Родитељи су дужни да пружају што више времена својој деци, чак и науштрб својих послова и свог рада. А жене треба да воде једноставан живот да би могле више да се баве својом децом, када је деци то потребно.

• Старац Пајсије

admin

На све начине треба да се трудимо да сачувамо мир душевни и да се не узнемиравамо због увреда и жалости које нам други наносе. Зато свакако треба да се трудимо да обуздавамо гнев и, помоћу
пажње, ум и срце да сачувамо од недоличних покрета. Због тога жалости и увреде које нам други наносе треба подносити хладнокрвно и научити се таквом расположењу духа да се то што нам други чине не дотиче не само нас, него ни других. Вежбање у томе може човековом срцу да прибави тишину и претвори га у обиталиште Самога Бога.

Свети Серафим Саровски.

admin

И неће нам се судити по томе како смо поштовали заповести, већ по томе, да ли смо научили да волимо.

Патријарх Павле

admin

"Убеђен сам и из речи Божје и из животног искуства, да кога Бог љуби, томе обавезно шаље невоље.
Jер без невоља срце не може да умре за земљу и оживи за Бога и вечност."

Св.Игњатије Брјанчанинов

admin

"Христов пут је тежак, и то је сасвим природно, јер је то пут беспоштедне борбе са грехом, а то је најтежа борба на овоме свету.
Ђаво не пакости онима који не маре за вечни живот и спасење, и само формално верују у Христа.
Он напада једино оне који искрено иду путем Голготског Страдалника.
Зато је и сам Спаситељ рекао :  "Уђите на уска врата... (Мат. 7.13-14)"

Владика Данило Крстић

admin