Духовне Поуке

Започео admin, Мар 2021 13:01:28

« претходна тема - следећа тема »

taurunum

Нема онда неизлечиве болести, нема непобедиве смрти у овоме свету, нема непобедивог ђавола у овоме свету, када Бог улази вером у тебе.
Кад човек не верује у Господа Христа – шта је? Немоћ, сав немоћ.
А са Њим постаје свемоћан!

Свети Јустин Ћелијски

taurunum

Борећи се данас за Крст Часни ти се бориш за једини прави пут живота, за једну живу истину, и за једини истинити живот.
А ко год се за то бори, ако и умре живеће, ако и погине победиће.

Свети владика Николај Жички

taurunum

Једном приликом упитах Старца:
- Шта је најбоље да тражим у својој молитви?
Он ми одговори:
- Ништа.
Зна Бог боље него ти шта ти је најпотребније. Непрекидно изговарај Исусову молитву.
Другом приликом ми је рекао:
- Моли се Христу да те учини достојним Његове љубави.
Још ми је рекао:
- Увек се моли Богу.
Свако добро потиче од Бога: и жеља за молитвом, и за љубављу,
и за смиреноумљем,
и за исповешћу,
и свако друго добро.
Сваки пут кад у души осетиш жељу да се исповедиш, пођи код свог духовника - то је врло добро.

Рекао ми је и ово:
- У својој молитви ишти од Бога да буде Његова воља
у вези са тобом.
То ти је од највеће користи.

(Старац Порфирије Кавсокаливит)

taurunum

"Упознај дух времена, изучи га, да би по могућности избегао његов (лош) утицај."

Свети Игњатије (Брјанчанинов)

taurunum

Ако се не молимо за болесне, болест ће се природно развијати. Међутим, ако се молимо за њих болест може да промени свој природни ток тј. може болесни да буде излечен. Зато се увек моли за болесне. (Благодат мења природни ток болести)

СВЕТИ ПАЈСИЈЕ СВЕТОГОРАЦ

taurunum

О среброљубљу и нестицању

Немој рећи да скупљаш благо ради сиромаха. Царство се Небеско могло купити и за само две лепте (Лк. 21,1-4)

Ко је окусио Небеско, лако презире земаљско. А ко није окусио Небеско, радује се стицању земаљских ствари.

Преподобни Јован Лествичник

taurunum

Никада не прихватајте помисао да сте добри и испуњени врлинама.

Старац Јефрем Филотејски

taurunum

Молимо се Мајци Божијој,Она се Своме Сину моли за нас.

Пресвета Богородице спаси нас 🙏❤



taurunum

Покајање ће ти донети понизност. Скроз ће ти донети Благодат Божију. И Бог ће те подржати у Својој Милости, и даће ти све што ти треба за твоје Спасење.

Св. Пајсије Светогорац

taurunum

Има велике сиротиње међу нашом децом, којој сем пара родитељи ништа нису могли дати."

Патријарх Павле

taurunum

"Моли се као дете у чистоти срца у свим невољама и тешкоћама.

Предај себе Вољи Божијој, јер Господ уређује наше спасење."

Старац Никон Оптински

taurunum

"Запамтите да после искушења долази духовна радост и да Господ бди над онима који трпе искушењав и страдања ради Његове љубави. Дакле, не будите малодушни и не бојте се."

Св. Нектарије Егински

taurunum

Кад је у души вашој вера, и нада, и љубав, и стид, и наивност, и чистота онда је Царство Небеско у вама.

Свети владика Николај

taurunum

"Кад Бог викну Адама и рече му: где си? он рече: чух глас твој у врту, па се поплаших, јер сам го, те се сакрих (Пост. 3, 7-10)."

Адаме, где си?

Јеванђеље о Победиоцу Смрти
Свети Владика Николај

taurunum

Када кажемо љубав, није ту реч о врлинама које ћемо стећи него о срцу које љуби Христа и ближње.

Старац Порфирије

taurunum