Таурунум

Аутор Тема: Духовне Поуке  (Прочитано 3921 пута)

admin

Одговор #165 послато: Сеп 2022 21:17:53
"На Страшном суду неће те питати за Русе или Американце,
него да ли си учинио неко добро дело, јеси ли говорио :
 - Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешнога -
јеси ли постио,
јеси ли давао милостињу..."

Отац Сава рукумијски

admin

Одговор #166 послато: Сеп 2022 21:18:42
"Једном сам га питао :
У лукава и зла времена живимо, баћушка.
Како разликовати праву од лажне побожности ?
Он ми рече :
Истинска побожност никад нема никакве везе са гордошћу.

Отац Кирил Павлов

admin

Одговор #167 послато: Сеп 2022 21:19:30
"Ако се између тебе и Христа појављује било које лице, одмах га отерај од себе, јер оно заробљавља твој ум, који мора да буде предан Богу."

Св.Јероним Егински

admin

Одговор #168 послато: Сеп 2022 21:19:52
"Од Апостолских времена па до наших дана, сви они који истински воле Христа, чествују ону која Га је родила, васпитавала и бринула се о Њему док је био дете. Ако је њу изабрао Бог Отац, сишао на њу Дух Свети, Бог Син се уселио у њу, био јој послушан у детињству и бринуо се о њој док је висио на Крсту, није ли онда њу дужан да велича свако ко исповеда Свету Тројицу?"

(Свети Јован Шангајски)

admin

Одговор #169 послато: Сеп 2022 21:20:17
"Доћи ће време када неће прогон, него новац и привлачност овог света одвратити људе од Бога, и тада ће више душа умрети него у отвореној побуни.
С једне стране ће се подићи крстови и куполе позлатити, а са друге стране доћи ће царство лажи и зла."

Св.Серафим Вирицки

admin

Одговор #170 послато: Сеп 2022 21:22:05
"Када ја умрем и јавим се пред лицем вољенога Бога мога Исуса Христа, замолићу Га за цео род хришћански. Али када видим Њега какав Јесте, од лепоте Његове изгубићу сваку способност да мислим о било чему другом. И од велике љубави ништа нећу успети да кажем. И опет, опет ми долази мисао: 'Када умрем и појавим се пред Њим замолићу Га за цео род људски."

Свети Силуан

admin

Одговор #171 послато: Сеп 2022 21:25:04
Вечерас је трпеза монашка, а не кнежевска. Вечерас нема вепровине, нема зечетине, нема срнетине и нема дивокозине.
Не зато што немамо добрих ловаца и кувара,него зато што морамо да останемо и гладни и трезни. Ово је више причешће него вечера. Јешћемо оно што је јео Христос, Jep ћемo сутра бити Христови ратници.
Господо да се помолимо. Нек немамо ништа до једно зрно соли, ал нек све буде Њиме осољено. И кад нам све однесу воде и ватре то једно зрно нека нам буде све Амин!
Прву ћу чашу подићи мојим војницима, а прву здравицу првоме међу њима. Да још једног Обилића имам у војсци мирније бих уочи Косова спавао.

Свети кнез Лазар ☦️

admin

Одговор #172 послато: Сеп 2022 21:26:28
"Брига не мења ништа.
Вера у Бога мења све!" ☦️

admin

Одговор #173 послато: Сеп 2022 21:27:30
"Господе једино ми Ти можеш казати ко јесам....јер све оно што ме други терају да будем - то нисам."

Св.Серафим Саровски

admin

Одговор #174 послато: Окт 2022 13:50:36
"Ако хоћеш да знаш колика ти је вера, а ти гледај колика ти је брига.
Велика брига значи мала вера, а велика вера значи мала брига.
Савршена вера - потпуна безбрижност."

Свети Владика Николај

Таурунум

Одг: Духовне Поуке
« Одговор #174 послато: Окт 2022 13:50:36 »