Духовне Поуке

Започео admin, Мар 2021 13:01:28

« претходна тема - следећа тема »

taurunum

А за веру није потребна велика школа, ни велика трговина, ни богатство, ништа. Само добра воља. Само добра воља да се верује у Спаситеља света Господа Христа.

Св. Јустин Ћелијски

taurunum

Одмерено уздржавање је неопходно и онима који су превазишли просечност подвига и стреме ка сфери вишег созерцања.

Св. Симеон Нови Богослов

taurunum

Отац Небески нас воли и Њему се увек можемо за помоћ обратити. Да ли знате какво је то чудо?! Седимо овде, ми црвићи и можемо се директно обратити и рећи: ,,Господе помилуј!" Чак и малена молба – захтев је у Васељени. Ето, то је чудо!

Петар Мамонов

taurunum

Моје срце има само улазе, излазе нема. Ко једном у њега уђе, он заувек у њему остаје. Свакога примам таквим какав он јесте. Ко хоће, дође и остане, ко неће тај оде.

Старац Епифаније

taurunum

Не сабирајте себи блага на земљи, где мољац и рђа квари, и где лопови поткопавају и краду; него сабирајте себи блага на небу, где ни мољац ни рђа не квари, и где лопови не поткопавају нити краду. Јер где је благо ваше, онде ће бити и срце ваше.

Мт. 6, 19-21

taurunum


taurunum

Дај милост па ћеш бити помилован, дај љубав па ћеш бити љубљен. Под небом плавим ништа се не може сакрити, само чини добро па ће ти добро и бити. (Старац Тадеј)

taurunum

Ја сам Светлост, а ви Ме не видите. Ја сам Пут, а ви Me не следите. Ја сам Истина, а ви Mи не верујете. Ја сам Живот, a ви Ме не тражите. Ја сам Учитељ, а ви ме не слушате. Ја сам ваш Бог, а ви ми се не молите. Ја сам ваш најбољи пријатељ, а ви ме не волите. Ако сте несрећни, немојте Ме кривити.

taurunum

"Помолимо се да Господ благослови и наше речи и наше ћутање, тако да не буду ни речи празне, ни ћутање бескорисно." (Св. Филарет Московски)

taurunum

Високо цени сваки удисај, јер се он неће вратити. (владика Николај)


taurunum

Људи су у основи дивни, али се рђавом навиком покваре. (Патријарх српски Павле)


taurunum

O три ствари не жури да говориш: О Богу – док не утврдиш веру у Њега, О туђем греху - док се не сетиш свога, и о сутрашњем дану – док не сване. (Владика Николај)

taurunum

Прва наша мисао, на почетку сваког новог дана и на почетку сваког нашег рада, нека буде мисо о Богу. (Патријарх Павле)

taurunum

Ни један пријатељ злата никад није постао пријатељ Христа или људи (Свети Јован Златоусти)


taurunum

Лепота душе има ту особину, да је и у старости многи воле, јер никада не вене и стално цвета.(Св. Јован Златоусти)


taurunum