Духовне Поуке

Започео admin, Мар 2021 13:01:28

« претходна тема - следећа тема »

taurunum

Понижавати нас може свако, али да нас понизи не може нико. Само ми сами себе, својим делима и својим поступцима можемо понизити и осрамотити.

Патријарх Павле

taurunum

"И многи ми пакост чинише,али ми Бог би' помоћник у сваком добром делу".

Свети Василије Острошки.

taurunum

Доћи ће време кад ће пред вас поставити крст или хлеб и казаће - бирајте!

Света блажена Матрона Московска

taurunum

Знајте,  да молитве Мајке Божије држе свет до данашњег дана.

Старац Клеопа

taurunum

Неки човек* узиђе на Небо и говораше са Христом:
- Господе мораш олакшати људима -
спасење. Веома су слаби, лако падају у грех...
Биће спасени- рече Христос- довољно је да изговорају две молитве. Једна се састоји од пет, а друга од четири речи. Прва гласи:
"ГОСПОДЕ ИСУСЕ ХРИСТЕ ПОМИЛУЈ МЕ".
А друга је:
"ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦЕ СПАСИ НАС".

св. старац Јефрем Аризонски

taurunum

Ми никада се не мијењамо ка бољем кроз завист, осуђивање и примједбе. Већ једино кроз љубав и праштање.

Схимандрит  Илий Ноздрин

taurunum

Веселост није грех, уверавам те, чак ни у цркви, јер је пријатно Господу да сваки човек има радост у срцу. Највише се треба плашити клонулости.

Св. Серафим Саровски

taurunum

" Ко хоће да угоди свима ил је луд или ће полудети. "

Свети Јован Лествичник

taurunum

Не угађамо толико ђаволу када грешимо колико када очајавамо.

Свети Јован Златоусти

taurunum

Мајка је мајка и сви смо везани за мајку. Мајка нам је карактерна особина. Често пута ни родитељи не знају, али за нас, њихову децу, они су у праву и морамо их апсолутно слушати, па ће онда бити благослов на нама. На жалост, мало је оних који родитеље поштују као светињу.

Отац Тадеј

taurunum

"Место жене је породица. То је њен олтар, њена светиња, тачка примене свих њених креативних напора. С једне стране, то је рутински, неупадљив посао који сви уживају и нико не цени; с друге стране, то је нека врста осе света око које се све врти. Жена -мајка, жена - домаћица, жена -вољена супруга је створење које држи цео свет у својим длановима."

Протојереј Андреј Ткачев

taurunum

" Све нам се невоље дешавају зато што нећемо да се смиримо.
Смирење је највеће богатство које човек може да поседује. "

Oтац Тадеј

taurunum

Велика снага добија се од малих духовних вежби,када се раде редовно и доследно,као што капи меке воде могу да удубе тврди камен.

Исак Сирин

taurunum

Човек који пати од сујете, који служи само себи, много му је стало до тога какви су други према њему.
Али, ако би служио Богу, онда би се бринуо само за онога коме служи, за Бога, и не би га занимало шта други о њему причају.

Патријарх Павле

taurunum

Зла воља једног човека малаксава другог човека, паралише га и буквално убија. Добра воља снажи, подиже и буквално оживотворава. Кад год се сретну два човека добре воље, у њима се повећа магија добра. Кад год се сретну два човека зле воље, у њима се повећава магија зла. Кад год се сретну два човека, један добре воље и други зле воље, међу њиховим душама одиграва се невидљиви двобој, ма се они и руковали. И ретко бива да обојица не оду са ранама на души.

-Владика Николај Велимировић

taurunum